Dobrý skutek

Dobrý skutek

„Projekt Charitky se k našemu sdružení dostal na doporučení. Zajímavé bylo, že to byla doporučení hned dvě s časovým odstupem asi jeden týden. Zaujalo mne na první pohled spojení charity, užitku a prakticky jakéhokoli firemního sdělení na obalu speciálních bonbónků - Charitek. Návrh na spolupráci jsme přijali bez váhání. Můžeme jen získat finance na úhradu zdravotní pomůcky či služby našich dětských klientů i nové kontakty. Navíc se čas od času objeví mezi našimi sympatizanty takový subjekt, který v projektu Charitky uvidí jedinečnou příležitost jak pomoc dětem i jinak než jen klasickou formou charity. Právě takový jedinec či společnost může přes Charitky udělat dobrý skutek pro Dobrý skutek,“ řekla Mgr. Bára Hrubá, předsedkyně o.s. Dobrý skutek


Občanské sdružení Dobrý skutek bylo založeno 21.4.2005 za podpory společnosti Broker Consulting, a.s. a Jágr Team, s.r.o.

U zrodu stála skupinka lidí, kterou v jejich úsilí pomáhat druhým spojovala stejná myšlenka: učinit tuto pomoc efektivní a transparentní pro všechny zúčastněné. Prioritou byla od počátku snaha umožnit všem, kteří chtějí pomáhat, svobodně si vybrat toho, komu chtějí pomoci, a mít nad poskytnutou finanční pomocí maximální kontrolu. 
Důležitou součástí původní myšlenky bylo „dobré skutky“ odměnit některým z originálních předmětů, které na podporu projektu věnovaly významné osobnosti ze světa sportu, kultury a šoubyznysu.

Ze spojení prvotních nápadů vzešla nynější podoba občanského sdružení Dobrý skutek. Sdružení umožňuje cíleně podporovat ty, kteří se ocitli ve složité životní situaci a bez pomoci druhých se v dané chvíli neobejdou. Podpora je realizována prostřednictvím finančních sbírek, které jsou zveřejňovány na webových stránkách občanského sdružení Dobrý skutek.

Kdo se rozhodne pomoci, má možnost vybrat si sám adresáta svého finančního daru a kontrolovat tok vložených finančních prostředků na transparentním bankovním účtu Dobrého skutku. Pro dárce finančního daru existuje i nadále možnost získat za svůj dobrý skutek dárek, jež mu i v budoucnu může připomenout, že dobrý skutek je víc než dobrá rada.

Dobrý skutek pro Davídka

Příspěvek pro Kubíka od Charitek a Generali

Generali Pojišťovna se přidává k projektu Charitky

Dobrý skutek pro Tadeáše s přispěním Charitek

Příběh o Johance, nových botách a naději

CHARITKY originálně využily i neziskovky

Další 3 nové firmy, které předávají dále

Charitky pomohly Danielovi k začlenění do běžného života

Charitky pomohly Báře – je o krok blíže spokojenějšímu životu

Nový klient, který předává dále

Česká spořitelna

Generali Pojišťovna a.s

Volkswagen

Orion Pharma

WIDEX LINE

ACNielsen

JANMED

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt