Děti úspěšné v projektu Talent La Sophia

Děti úspěšné v projektu Talent La Sophia

V šestém ročníku projektu Talent La Sophia obecně prospěšné společnosti La Sophia byly vybrány děti, které úspěšně potvrdily své kvality na poli hudby, zpěvu a sportu (fotbalu).

Děti, které jsou sportovně i hudebně nadané, ale přitom pocházejí ze sociálně slabých rodin nebo dětských domovů, mohou své kvality projevit v projektu Talent La Sophia. Úspěšné z nich budou touto neziskovou organizací dále podporovány, na cestě rozvoje jejich nadání.

Také Charitky díky společnosti RWE mohou těmto dětem, které v projektu uspěly, poskytnout částku 23.040 Kč na školné na uměleckých školách či příspěvky ve sportovních klubech.


První skupinou dětí, které od Charitek získají 1. část příspěvku ve výši 11.540 Kč jsou děti věnující se hudbě a zpěvu:

Dvanáctiletá Barborka žije v pěstounské péči. V projektu Talent La Sophia je již třetím rokem, protože v budoucnu by se chtěla stát zpěvačkou. Zpěv jí také pomáhá zapomenout na svou nemoc – Aspergerův syndrom.

Silvii, které je také dvanáct let, baví hrát na housle a zpívat. Chce se věnovat muzikálovému herectví. Ráda by studovala na Pražské konzervatoři obor populární zpěv.

Další dvanáctiletý účastník Talentu La Sophia David by se rád dostal na konzervatoř, kde by mohl studovat hudbu a dále se zdokonalovat ve hře na klarinet. V projektu je zapojen již druhým rokem a může tedy navštěvovat prestižní ZUŠ v Brně, na kterou by se jinak nedostal a hrát na kvalitní klarinet.

Sedmnáctiletý Zbyněk je v projektu Talent La Sophia již druhým rokem, díky tomu může navštěvovat uměleckou školu v Ostravě, kde se připravuje pod vedením zkušených lektorů. Jeho snem je studovat hudbu a dále se zdokonalovat ve hře na bicí.

Karolíně je patnáct let a v projektu je teprve první rokem. V budoucnu by se ráda věnovala hudbě a tanci. Díky projektu může navštěvovat ZUŠ a naplno se učit to, co jí nejvíce baví.

Štefan miluje zpěv, již šest let se účastní projektu Talent La Sophia, proto může navštěvovat uměleckou školu, kde také piluje hru na keyboard. Nyní je Štefanovi patnáct let a jeho snem je studovat na Pražské konzervatoři.

Z příspěvku bude těmto dětem uhrazeno školné v uměleckých školách a konzervatořích.

La Sophia

RWE

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt