La Sophia

La Sophia

La Sophia je obecně prospěšná společnost, která se již téměř 8 let na různých úrovních věnuje charitativním aktivitám zaměřeným na pomoc opuštěným dětem. Spíše než na momentální pomoc se La Sophia zaměřuje na budoucnost těchto dětí.

Nezisková organizace La Sophia je spjata se jménem Yvetty Blanarovičové, která se charitativní činnosti zabývá již od roku 1998. Od této doby uspořádala 14 velkých charitativních koncertů, přičemž ten největší byl v O2 aréně, v roce 2005, pro zhruba 14 000 lidí a z toho bylo více jak 7500 dětí z dětských domovů z celé ČR. Yvetta Blanarovičová do roku 2005 obdarovala dárky šedesát dětských domovů. V roce 2006 založila občanské sdružení La Sophia.

Hlavním cílem je vyhledávání hudebně či sportovně talentovaných dětí z dětských domovů či sociálně znevýhodněných rodin pomocí mezinárodního projektu Talent La Sophia (v oblasti hudby vyhledává děti ve věku 8 – 18 let a v oblasti sportu ve věku 7 – 15 let).
La Sophia následně podporuje vzdělání těchto dětí na základních uměleckých školách či konzervatořích, u soukromých učitelů, či podporuje jejich dovedností ve sportovních klubech v celé České republice a na Slovensku. La Sophia zajišťuje pro děti spolupráci s profesionálními umělci a trenéry, snaží se prohloubit zájem těchto dětí o umění, kulturu, sport a správné využití volného času.
Všechny děti, které do této doby postoupily do projektu Talent La Sophia, studují na ZUŠ či konzervatořích, docházejí do sportovních klubů a aktivně se zúčastňují reprezentačních projektů týkajících se nejen La Sophia. Dále začleňuje tyto sportovně talentované děti do vyhlášených fotbalových klubů v ČR a SK a zajišťuje jim kvalitní sportovní přípravu pod vedením zkušených trenérů. Do tohoto projektu se od jeho vzniku zapojilo již stovky dětí z celé ČR a SK.

V současné době realizuje La Sophia tyto projekty:
• projekt Talent La Sophia
• projekt Hudební festival La Sophia
• Vánoční Galavečer La Sophia

Úspěšné děti v projektu Talent La Sophia – kategorie fotbal

Děti úspěšné v projektu Talent La Sophia

Charitky na galakoncertě Talent LaSophia

RWE se opět zapojilo do programu Charitky

Připojení nové neziskové organizace k Charitkám

RWE

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt